Projekty w trakcie realizacji

Sprawdź nad czym aktualnie pracujemy!

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości

Od 2018 prowadzimy w Dąbrowie Górniczej Inkubator Przedsiębiorczości.Powstał on z myślą o przedsiębiorcach. Jest to miejsce aktywnie wspierające osoby przedsiębiorcze z Dąbrowy Górniczej i regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Misją DIP jest zapewnianie kompleksowego wsparcia zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, jak i właścicieli firm, którzy prowadzą je od kilku lat.

Więcej informacji

Podcast Przedsiębiorcy z Wyboru

Podcast o tematyce biznesowej prowadzony przez przedsiębiorców o bardzo różnych temperamentach i specjalizacjach. Naszym znakiem rozpoznawczym jest potężna dawka dobrego humoru i luźny sposób przedstawiania nawet najtrudniejszych kwestii.

Posłuchaj nas

Warsztaty

Warsztat "Narzędzia dla mikro i małych przedsiębiorców pomagające wprowadzić nowe lub ulepszone produkty/usługi i wyróżnić się na rynku" Jakub August, Łukasz Szczęsny - TENKA

Dołącz do wydarzenia

Projekty zrealizowane

Działamy od 2016 i od tej pory udało nam się zrealizować wiele projektów. Sprawdź, co już stworzyliśmy!

Rybnik dla Biznesu vol. 4

Wydarzenie organizowane przez Miasto Rybnik oraz nasze stowarzyszenie, skierowane do przedsiębiorców działających i zamierzających inwestować w Rybniku.

Strona wydarzenia

Wykuj sobie drogę do biznesu II

II edycja projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Będziński Program Wsparcia Młodych Przedsiębiorców 2021

Inicjatywa wspierająca będzińskich przedsiębiorców oraz osoby planujące założyć działalność gospodarczą. Będzin dla biznesu powstał z myślą o osobach planujących założyć swoją działalność gospodarczą, a także posiadającym już swoje biznesy. Jest to miejsce aktywnie wspierające osoby przedsiębiorcze z Będzina.

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości 2021

Projekt na rzecz przedsiębiorców i osób planujących działalność na terenie powiatu wodzisławskiego. Doradztwo, szkolenia i wsparcie dla przedsiębiorców były realizowane przez nasze Stowarzyszenie w 2021 roku.

Stworzenie nadrzędnej marki dla młodych przedsiębiorców w Dąbrowie Górniczej

Opracowaliśmy i wdrożyliśmy kompleksowa strategię komunikacji z młodymi (duchem) przedsiębiorcami z Dąbrowy Górniczej. Celem było spięcie wszystkich działań merytorycznie, komunikacyjnie i graficznie. Wyszło tak, że mucha nie siada!

Więcej informacji

Opracowanie modelu biznesowego dla Ryneczku na Gołonogu

Początkiem dobrego projektu jest pogłębiona analiza - i tak było tym razem. Nasi ankieterzy pracowali z mieszkańcami lokalnego osiedla oraz przedsiębiorcami z Ryneczku. Wynikiem projektu była seria spotkań doradczych z przedsiębiorcami oraz dogłębna analiza dotychczasowego modelu funkcjonowania miejsca (również pod względem finansowym). Finalnie przedstawiliśmy nowy model wraz z szerokimi rekomendacjami dotyczącymi rozwoju Ryneczku.

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców POR Centrum

Wsparliśmy lokalnych mikroprzedsiębiorców działających w samym centrum miasta. Odbyły się nie tylko szkolenia, które pomogły usprawnić ich biznesy, ale i indywidualne konsultacje z ekspertami. Całość poprzedzona była dogłębnymi wywiadami.

Wykuj sobie drogę do biznesu

Projektu zrealizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Cykl zajęć przedsiębiorczości dla młodzieży szkół oraz szkolenia dla nauczycieli.

Szkolenia i doradztwo dla osób ubiegających się o dotację na START

Na bieżąco realizujemy doradztwo dla osób starających się o dotacje na otwarcie własnej działalności. Monitorujemy aktualne konkursy, pomagamy w wypełnianiu wniosków i udzielamy doradztwa biznesowego na początkowym etapie tworzenia firmy, a także podczas jej rozwoju.

Gry miejskie

Za nami szereg realizacji gier miejskich promujących przedsiębiorczość. W ich trakcie pokazujemy lokalne biznesy i instytucje je wspierające. Wszystko w przyjaznej dla mieszkańców formie, urozmaiconej różnorodnymi zadaniami.

Gra miejska - Przygoda z Tatą

Z okazji Dnia Ojca zorganizowaliśmy grę miejską "Przygoda z Tatą". W zabawie na terenie Parku Śląskiego wzięło udział ponad 300 osób! A całą zabawę zakończył koncert dla najmłodszych. Projekt sfinansowany był z środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Ojcostwo – Przygoda Życia.